Galeri Artsürem, ferah salonları, geniş, yüksek duvarları ve koleksiyonuyla Ankara'nın önemli sanat merkezlerinden biridir. Artsürem’in önceliği, nitelikli sanat eserlerini nitelikli sanat alanlarıyla buluşturmaktır. Ancak Artürem, sadece sanat eseri satışı odaklı çalışmaz. Artsürem, aslında bir sosyal bilimler terimi, bir bakış açısı, bir yaklaşımdır…Zaman içinde bir ögenin yerini başka bir öge alır…İşte, Artsüremli yaklaşım, buradan yola çıkar. Yani, öncülü ve ardılı tespit eder. Diğer bir ifadeyle, artsürem; kronolojik bir ele alma biçimidir…Galerimize Artsürem ismini verirken, sanatın biçimbirimsel yapısından ve bu ardılların kronolojisiden ilham aldık. Peki, biz sadece kronolojiye mi önem veriyoruz? Elbette hayır. Galerimizin en çok sevdiği kelimelerden biri de eşsüremdir. Eşsürem, aynı zaman dilimindeki parçaların birbiriyle ilişkisini ele alır. Artsürem, bir sanat galerisi olarak güçlü bir zihinsel altyapıyla kurulmuştur. Artsürem'in farklı alanlardan gelen genç bir icra ve danışma ekibi vardır (Resim, Heykel, Sinema, Siyaset Bilimi, Hukuk, Dilbilim, Psikoloji, Ekonomi, Yazılım). Bütün faaliyetler akademik bir hassaslıkla ele alınır, sanatın kendi özgünlüğü içinde değerlendirilir. Gökçe Kınay Artworks | Artsürem
Gökçe Kınay
Gökçe Kınay

1992 yılında Çanakkale'de doğdu. 2018 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümünden mezun oldu. Hitay Holding Sanat ödülünün yanısıra birçok karma sergiye de katıldı. 2013-2018 yılları arasında Ressam Devrim Erbil’in atölyesinde asistanlık yaptı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniveritesi Resim bölümünde Yüksek Lisans programına başladı ve kendi atölyesi olan Muse’da sanat çalışmalarına devam ediyor.

Kendi köklerimde kendi peyzajımı yaratma arzusu son dönemdeki yaratımlarıma olanak sağlıyor. Bende etki uyandıran renk biçim doku öğelerinin bir araya geldiği anları, kendi beğeni süzgecimden geçirdikten sonra elimde kalanları ürettiğim işlerde izleyici ile buluşturuyorum. İzlenimlerimi tek bir pencereden fotoğraf gibi yansıtmanın bana yetmediği anda izleyicinin bakış açısını zorladığım panoramik seriye yöneldim. Bazen tek bir kağıt üzerinde resmettiğim bazen ayrı ayrı paneller veya kağıtları kullandığım bu geniş manzaralarda belirli yerlere duyduğum hayranlığı ifade ettim.

Artist Artworks