Galeri Artsürem, ferah salonları, geniş, yüksek duvarları ve koleksiyonuyla Ankara'nın önemli sanat merkezlerinden biridir. Artsürem’in önceliği, nitelikli sanat eserlerini nitelikli sanat alanlarıyla buluşturmaktır. Ancak Artürem, sadece sanat eseri satışı odaklı çalışmaz. Artsürem, aslında bir sosyal bilimler terimi, bir bakış açısı, bir yaklaşımdır…Zaman içinde bir ögenin yerini başka bir öge alır…İşte, Artsüremli yaklaşım, buradan yola çıkar. Yani, öncülü ve ardılı tespit eder. Diğer bir ifadeyle, artsürem; kronolojik bir ele alma biçimidir…Galerimize Artsürem ismini verirken, sanatın biçimbirimsel yapısından ve bu ardılların kronolojisiden ilham aldık. Peki, biz sadece kronolojiye mi önem veriyoruz? Elbette hayır. Galerimizin en çok sevdiği kelimelerden biri de eşsüremdir. Eşsürem, aynı zaman dilimindeki parçaların birbiriyle ilişkisini ele alır. Artsürem, bir sanat galerisi olarak güçlü bir zihinsel altyapıyla kurulmuştur. Artsürem'in farklı alanlardan gelen genç bir icra ve danışma ekibi vardır (Resim, Heykel, Sinema, Siyaset Bilimi, Hukuk, Dilbilim, Psikoloji, Ekonomi, Yazılım). Bütün faaliyetler akademik bir hassaslıkla ele alınır, sanatın kendi özgünlüğü içinde değerlendirilir.

Artsürem, ürün değişim ve iadelerinde 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda belirtilen esasları, müşteri memnuniyeti açışından alt sınır olarak kabul eder.

Alıcılarımız 7 gün içinde hiç bir gerekçe göstermeden ürün ( fotoğraf kategorisinde yer alan eserler hariç ) reddetme hakkı dahilinde iade işlemleri yapabilmektedir. İade, teslim edildiği şekilde yapılmalıdır ve keyfi alım ve iadelerin engeli için, iade kargo ücretleri alıcılara aittir.

İade talebinizin kanunen işleme alınma süresi en geç 20 gün , geri ödeme süresi ise bunu takiben 10 gün içinde olmalıdır. Artsürem müşteri memnuniyetini ön planda tutarak iade ve geri ödeme işlemini bu sürelerden çok daha kısa bir sürede gerçekleştirmeyi hedeflemiştir. Ayrıca satışa konu olan ürün benzeri olmayan bir sanat eseri olduğundan bu sürelerden daha kısa sürede sitemizde satılabilir durumda olması da başarımız için önemlidir.

İade işlemlerinde en önemli unsur eserin hiçbir şekilde bir tahribata uğramamasıdır. Bunu sağlamak için ilk kontrol mutlaka kargo tesliminde yapılmalıdır. Teslim esnasında paketin bir zarar görmüş olduğu hissedilirse açılmadan iade fişi doldurularak kargo elemanına iadesi gerekmektedir.

Alıcının ödemeyi yapmasını müteakip eserin satış teyidinin verilememesi sözkonusu olduğunda artsurem.com paranın iadesini alıcı kredi kartına / banka hesabına en geç 5 iş günü içerisinde gerçekleştirecektir. Eğer bu işlem esnasında alıcı bir komisyon ödemiş ise belge ile ibrazı halinde (banka havale/ eft dekontu) bu komisyon tutarı da kendisine geri ödenecektir.